Ojciec i syn

Życie potrafi zaskakiwać na każdym kroku. Ostatnio ze zdziwieniem stwierdziłem, że pod moim dachem cicho dorasta uzdolniony kompozytor. Zasiada czasem do pianina i ni z tego ni z owego wytrzepuje coś z rękawa. Jestem dumny, bo Michał zaprosił mnie do wspólnego występu na koncercie w szkole muzycznej. Był to dla mnie zaszczyt i prawdziwa przyjemność. Cieszę się, bo wiem, że już niedługo Michał będzie dobierał sobie znacznie lepszych muzyków.


Katarzyna Nowak i Ryszard Żarowski

Katarzyna Maria Nowak jest niewidoma od urodzenia. Jej wielką miłością jest muzyka. Bardzo lubi literaturę. Ukończyła dwa kierunki studiów - kulturoznawstwo i filologię polską. Uczestniczyła w wielu konkursach i festiwalach piosenki, z których najwyżej ceni Festiwal Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty w Krakowie organizowany przez Fundację Anny Dymnej Mimo Wszystko. Od kilku lat uczestniczy w działalności Festiwalu Artystycznego Mimo Wszystko w Przystani, który działa w poznańskim Schronie Kultury Europa.” (cytat z książki 12 kropel życia, której Kasia jest współautorką.)

Któregoś dnia moja znajoma oświadczyła mi, że muszę kogoś poznać. Poszliśmy razem na kolację do mieszkania państwa Nowaków. Wtedy to właśnie zostałem przedstawiony Kasi. Ujęła mnie swoją życiową mądrością, otwartością a przede wszystkim ciepłym głosem, którym potrafi przykuć uwagę nawet kogoś komu słoń na ucho nadepnął. Tak zaczęła się nasza przyjaźń i jednocześnie współpraca artystyczna. Kasia znakomicie radzi sobie na scenie, śpiewając i grając na gitarze. Granie z nią to czysta przyjemność.
11 listopada 2012 roku wystąpiliśmy jako support przed koncertem zespołu U Studni w Centrum Kultury Wrocław-Zachód przy ul. Chociebuskiej. Nagranie zarejetrował Wojciech Gołosz. Posłuchajcie.

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player