Hałasy z trasy

Styczeń 2015

16.01.2015

Na rozgrzewkowy koncercik w Koźminie jechaliśmy prawie w marcowym słoneczku – podziwiając rozległe równiny Wielkopolski. Na miejscu – spotkaliśmy wierną grupę fanów, z szefem miejscowego ośrodka Kultury, Leszkiem Ziętkiewiczem, siewcą dobrych pomysłów. Trochę wróżymy sobie z min naszych słuchaczy, że ten rok będzie pracowity i …udany!

17.01.2015

Ostrowskie Centrum Kultury w Ostrowie Wielkopolskim przywitało nas bardzo ciepło i serdecznie. Zapowiadaliśmy od dawna promowanie najnowszej płyty, a z tej okazji zainteresowanie słuchaczy oraz miejscowych mediów było krzepiące. Przypomnieć warto, że na tych deskach, w OCK, stawialiśmy pierwsze kroki jako U STUDNI… podczas festiwalu „Wszystko jest poezją” w październiku 2012 r. I tym razem było naprawdę ludnie i cudnie. Na spotkanie przybył nasz uprzejmy Wydawca z Dalamfonu, Marek Sztandera, roztaczając swój czar i zapraszając do nabywania CD „Wąwóz naszych czasów”. Afterparty na Małej Scenie po koncercie głównym także zgromadziło chętnych do bliższych rozmów i słuchania jeszcze innych ballad, które wykonaliśmy w tercecie: Justyna Wojtkowiak, Wojtek Czemplik i ja. Można powiedzieć , ze odbyła się akcja ostrowianie ostrowianom, którym się nie spieszyło jeszcze do domu..

Materiał reportażowy, przygotowany przez Agę Kurzawę i Janka Jędrzejaka można sobie obejrzeć na naszej stronie w aktualnościach. Zapraszam.

30.01.2015

Ponownie w naszej niedługiej jeszcze historii jedziemy do Środy Wielkopolskiej, gdzie na Lekarskie Zalecenia Konferansjera - doktora Błażeja Szuflaka przybyła gromada spragnionych ciepła i światła słuchaczy. Styczeń jest bodaj najbardziej depresyjnym miesiącem w naszym polskim kalendarzu – przepływ energii jest potrzebny w tym trudnym czasie zarówno widowni , jak i wykonawcom. Zaśpiewał z nami Jakub Szuflak, gościnnie, a potem już wszyscy śpiewali na zachętę Darka oraz Błażeja (wykazał się niezwykłą emisją!).


Spotkanie zaliczam w poczet niezapomnianych, tym bardziej, że mili gospodarze zechcieli nas gościć jeszcze do północy, wykazując się nadzwyczajną cierpliwością, serdecznością i MENU iście królewskim.

Oddalamy się na miesiąc, by ponaprawiać samochody i wyruszyć już w prawie wiosenną trasę…

Aleksandra Kiełb-Szawuła