Impresariat

<<  Lut 2024  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
121415161718
19202122232425
26272829   

Aktualnie na stronie

Odwiedza nas 69 gości oraz 0 użytkowników.

Spotkaliśmy się w grupie starych przyjaciół, by stworzyć coś razem. Coś, co da nam wszystkim radość i zadowolenie ze wspólnych przedsięwzięć artystycznych i prywatnych spotkań. Reprezentujemy nurt tzw. Krainy Łagodności i mamy nadzieję, że wśród słuchaczy tego nurtu znajdzie się grupa osób, która zechce posłuchać nas na żywo. W relacjach bezpośredniego kontaktu emocje są najprawdziwsze. Spotkajmy się u studni z wiecznie żywym słowem, które niesie nadzieję na lepsze jutro. Zaczerpnijmy ze studni bogatej w poezję. Jesteśmy pewni, że każdy znajdzie dla siebie odpowiednie przesłanie.

Ola Kiełb-Szawuła - obdarzona łatwo rozpoznawalnym, aksamitnym głosem, wspomaga nas nie tylko wokalnie. Ola gra na gitarze, ale przede wszystkim komponuje piękne piosenki, jak również sama często pisze słowa. Jej specjalność to karkołomne wokalizy, których próbkę możecie odsłuchać na płycie „Pod wielkim dachem nieba” w piosence „Człowiek człowiekowi”. Na swoim koncie ma solowe wydawnictwa: „Lepsze widoki”, „Na rozstajach słów”, „Niedojrzałe czereśnie” oraz „W Nanibowie”.
Ola udziela się też w innych zespołach. Możecie ją usłyszeć z zespołem Wyspa, którego jest założycielką oraz z Do Góry Dnem.


Joanna Radzik - Absolwentka Wrocławskiej Akademii Muzycznej w klasie skrzypiec. Zastąpiła Wojciecha Czemplika, który odszedł do zespołu Pani Stanisławy Celińskiej. Bardzo utalentowana i niezwykle kompetentna skrzypaczka. Wprowadziła do zespołu młodzieńcze ożywienie, świeżość i wrażliwość. 

Dariusz Czarny - znakomity gitarzysta i aranżer. Swoją karierę muzyczną rozpoczął bardzo wcześnie. Jego fascynacją od początku była muzyka country. Członek zespołów Konwój i Hagoka Band. Występował na festiwalu country w Mrągowie, m.in. z Tomaszem Szwedem i Georgem Hamiltonem. Były gitarzysta kędzierzyńskiej Bohemy, z którą wydał płytę "Niepogoda na sny". Od 2006 do 2012 roku grał w zespole Stare Dobre Małżeństwo, wnosząc nowe podejście do aranżacji piosenek. Doceniliśmy nie tylko jego umiejętności instrumentalne i aranżacyjne. Darek jest również świetnym kompozytorem. Jedna z pierwszych jego piosenek napisanych specjalnie dla naszego zespołu to „Jest taka ulica” do wiersza Adama Ziemianina.


Robert Jaskulski - człowiek wielu zawodów, ale jego największą pasją jest gitara basowa. Zastąpił Andrzeja Stagraczyńskiego.

 

Ryszard Żarowski - gitarzysta wywodzący się z kręgów piosenki turystycznej. Założyciel zespołu Małolepsi, autor piosenek, które wylansowali za niego przyjaciele z zespołów AKT-Wrocław i SETA. Współpracował przez krótką chwilę z zespołem Bez Idola. Od 1989 do 2012 muzyk zespołu Stare Dobre Małżeństwo. Związany emocjonalnie z Ogólnopolską Turystyczną Giełdą Piosenki Studenckiej, na której można go spotkać zawsze w okolicach przełomu lipca i sierpnia. W swoim dorobku również ma solową płytę „A może jednak”.


 

 Byli członkowie zespołu U Studni


wojciechWojciech Czemplik - absolwent Wyższej Szkoły Morskiej w Szczecinie. Człowiek wielu pasji i zainteresowań, wśród których pływanie na statku jest na ostatku. Żeby wymienić wszystkie, należałoby stworzyć Wojtkowi osobną stronę internetową. Muzyk wszechstronny, grający na skrzypcach, altówce, mandolinie, cymbałach, lirze korbowej, pile muzycznej, a także na wynalazku, który na własny użytek nazwał skrzypotrąbą. Współpracował z zespołami Bez Jacka, PASS, Do Góry Dnem, z Agatą Budzyńską, Pawłem Orkiszem, Piotrem Bakalem. Jego udział w zespole Stare Dobre Małżeństwo w latach 1985 - 2012 odcisnął się charakterystycznym, przez wszystkich rozpoznawalnym brzmieniem skrzypiec. Od wielu lat nagrywał w wydawnictwach Sattva Art Music oraz Costa Verde. Jest dyrektorem artystycznym Festiwalu Musica Sacromontana, który odbywa się w Klasztorze Księży Filipinów na Świętej Górze koło Gostynia.
6 lipca 2011 r., podczas uroczystości w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego odebrał Brązowy Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis.
We wrześniu 2018 roku zakończył współpracę z zespołem U Studni.

 

andrzejAndrzej Stagraczyński - gitarzysta basowy. Upodobał sobie gitary pięcio i sześciostrunowe, ale na czterostrunowej też potrafi nieźle nawywijać. Do zespołu Stare Dobre Małżeństwo przywędrował w zastępstwie Roberta Szydło i od samego początku wpasował się muzycznie, i towarzysko. Powszechnie lubiany Andrzej zawsze chętnie uczestniczy we wszelkich spotkaniach po koncertach. Bywalec wielu pubów i klubów muzycznych. Związany również z zespołem HOODOO Band, z którym nagrywa i koncertuje z powodzeniem w kraju, i za granicą. Andrzej jest również cenionym pedagogiem zapraszanym na letnie warsztaty bluesowe. W zespole U Studni grał do maja 2018 roku.

 

 

 

Gość specjalny zespołu
adamAdam Ziemianin - krakowski poeta rodem z Muszyny. Na temat Adama napisano już wiele prac i opracowań. W internecie roi się od stron powiązanych z jego osobą. Jest poetą powszechnie znanym i lubianym. Po jego poezję sięgali wielcy i mali twórcy muzyki zawsze z przeświadczeniem, że mają do czynienia z twórczością ważną, ponadczasową, poezją wysokich lotów, budzącą zazdrość wśród jaskółek. Adam będzie naszym przewodnikiem, dobrym duchem i gospodarzem naszych spotkań z publicznością. Jeśli ktoś chciałby dowiedzieć się czegoś więcej o Adamie, to odsyłamy do strony http://www.adamziemianin.pl/.

 


Materiały prasowe

PlakatRider sceniczny