Impresariat

<<  Lip 2024  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  910111214
151617181921
22232425262728
293031    

Aktualnie na stronie

Odwiedza nas 147 gości oraz 0 użytkowników.

Wydarzenia i relacje
Autor: Adam Oleś
Poniedziałek, 16 Czerwiec 2014 22:21

W ostatnią sobotę 14 czerwca na scenie pubu Clansys mieliśmy zaszczyt gościć mistrzów poezji śpiewanej: zespół „U Studni”. Ostatni raz artyści gościli u nas 10 września 2010 roku, jeszcze pod nazwą Stare Dobre Małżeństwo.
 „Spotkamy się kiedyś u studni
Wkoło będzie zielono
Nasze żony będą odświętne
Nawet wódkę wypić pozwolą….”


Jakby tekst dawnej piosenki SDM przeniósł się w irlandzką rzeczywistość, właśnie w ten ciepły czerwcowy wieczór spotkaliśmy się u studni; zaczarowani poezją muzyki wydobywającej się ze strun i gardeł muzyków. Z zamkniętymi oczami daliśmy się ponieść muzyce zespołu oraz poezji pana Adama Ziemianina, która zaprosiła nas na sentymentalną podróż, w krainę naszych młodzieńczych pragnień. Unieśliśmy się na chwilę ponad nasze codzienne troski i wróciliśmy na chwilę z powrotem,  gdzieś na bieszczadzkie trakty z pełnym plecakiem i nadzieją na powrót do krainy dziecięcych lat.

 


W 2012 roku byli muzycy Starego Dobrego Małżeństwa stworzyli nową grupę o nazwie „U Studni” Zespół uzyskał nowego wokalistę Dariusza Czarnego, który jest zarówno kompozytorem jak i autorem tekstów piosenek.

Wraz z zespołem zawitał do nas autor wierszy, które stały się kanwą utworów zarówno Starego Dobrego Małżeństwa jak i U Studni pan Adam Ziemianin.  Mieliśmy przyjemność wysłuchać kilku wierszy z ust samego autora wspomnianych tekstów.

Oprócz utworów z debiutanckiej płyty o tym samym tytule, co nazwa zespołu mieliśmy przyjemność wysłuchać znanych nam dobrze utworów Starego Dobrego Małżeństwa z ust pani Aleksandry Kiełb oraz Ryszarda Żarowskiego. Na skrzypcach grał nieoceniony Wojciech Czemplik a na gitarze basowej Andrzej Stagraczyński.  W trakcie koncertu do artystów dołączył miejscowy artysta Tony Milner, który między innymi występował na polskiej scenie muzycznej wraz z Wacławem Juszczyszynem (Wolna Grupa Bukowina) i Jerzym Filarem.

Koncert trwał ponad 2 godziny, publiczność miała możliwość zakupu płyt zespołu oraz uzyskania autografów i zdjęć z artystami. W niedzielę grupa „U Studni” udała się na drugi koncert do Dublina. A my mamy nadzieję witać ich ponownie. Organizatorem koncertu było Stowarzyszenie MyCork. Dziękujemy zarazem wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w organizacji tego koncertu.

Tekst i zdjęcia: Adam Oleś

 


Materiały prasowe

PlakatRider sceniczny