Impresariat

 • Bo w życiu nie chodzi żeby tylko żyć
  Lecz miłość pielęgnować gdy maleje
  I w ogień dmuchać w środku nocy
  Po to by ciągle rozpalać nadzieję

  Adam Ziemianin

 • Aleksandra Kiełb-Szawuła

 • Joanna Radzik

 • Dariusz Czarny

 • Robert Jaskulski

 • Ryszard Żarowski

<<  Cze 2024  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
       1
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
1718192023
24252627282930

Aktualnie na stronie

Odwiedza nas 91 gości oraz 0 użytkowników.

Nasz wspaniały kolega, Adam Ziemianin, 12 maja świętował swoje 65 urodziny!!! Składaliśmy Mu życzenia dobrego zdrowia i sukcesów, a do tych można bez wątpienia dorzucić najnowsze informacje dotyczące Jego dokonań artystycznych w dziedzinie literatury pięknej.

Adam został zaproszony na 6. edycję Międzynarodowego Festiwalu Poezji Słowiańskiej do miasta Twer – nasz Poeta poleci zatem do Moskwy i dalej – na spotkanie w przemiłym i zacnym gronie wspaniałych twórców. Będzie tam m.in. Emir Kusturica, a także kolega Adama po piórze, Józef Baran, którego wspaniałe wiersze także bardzo cenimy. Wyprawa zaplanowana jest od 19 do 24 maja 2013 r.

Powieść Adama Z nogi na nogę znalazła się także w gronie 41 książek nominowanych do Literackiej Nagrody Europy Środkowej ANGELUS 2013. W konkursie biorą udział książki popularnonaukowe, eseje, książki literaturoznawcze, ale głównie- literatura piękna.

Nagroda ANGELUSA to „wyróżnienie i promocja książek, które podejmują tematy najistotniejsze dla współczesności, zmuszają do refleksji, pogłębiają wiedzę o świecie innych kultur. Nagroda przyznawana jest corocznie za najlepszą prozatorską książkę opublikowaną w języku polskim w poprzednim roku. Można zgłaszać do niej wyłącznie pierwsze wydania książek, a laureatem może zostać pisarz żyjący, pochodzący z Europy Środkowej” (= 21 krajów).

Życzymy naszemu Koledze, by został ANIOŁEM Europy Środkowej! Trzymamy kciuki – rozstrzygnięcie konkursu – w październiku br.

 


Materiały prasowe

PlakatRider sceniczny